Medinila (Tupoušek)

Medinila (Tupoušek)

Medinila (Medinilla magnifica) původem z filipínských tropických lesů, je nápadný keř s velkými kožovitými listy. Převisající květenství z růžových květů a nápadných listenů vykvétají od časného jara do léta. Medinilla je květina velice náročná na pěstování.
Medinila (Tupoušek)


Tenura (Tchýnin jazyk)

Tenura (Tchýnin jazyk)Tenura (Sansevieria trifasciata) pochází ze západní Afriky. Dodnes se těší oblibě, což jistě souvisí s její pověstnou houževnatostí. Od této vlastnosti je také asi odvozeno lidové pojmenování ?tchýnin jazyk?.
Tenura (Tchýnin jazyk)

Šáchor

ŠáchorDruhy rodu šáchor (Cyperus) osídlují bažiny a pobřežní zóny ve všech tropických subtropických oblastech, milují tedy vodu a to i při pěstování v bytech. Charakteristickým znakem šáchorů jsou deštníkovitě nahlučené listy na koncích stonků.
Šáchor

Ixora šarlatová

Ixora šarlatováIxora šarlatová (Ixora coccinea) je stálezelený, šarlatově kvetoucí keř, jemuž nejlépe vyhovují teplé a vlhké květinové vitríny. Pochází z Indie a Srí Lanky.
Ixora šarlatová


Klerodendron ? blahokeř

Klerodendron ? blahokeřRod Clerodendrum zahrnuje na 400 druhů, v bytových podmínkách se pěstuje však jen několik druhů. Je to popínavá rostlina, jejíž stonky v africké vlasti dosahují až 4 metrů.
Klerodendron ? blahokeř

Grevillea ? australský doubek

Grevillea ? australský doubekGrevillea (Gravillea robusta) patřído do čeledi Proteaceae. Původem je z Austrálie. Jako bonsai je velmi rozšířená ve Španělsku a Itálii. Je lehce pěstovatelná a svými stříbřitě zelenými zpeřenými listy připomíná spíš nějakou kapradinu.
Grevillea ? australský doubek

Achimenes ? bouloň

Achimenes ? bouloňAchimenes pochází z čeledi podpětovitých z Jižní Ameriky. Je příbuzná s africkou fialkou a gloxinií. Vytváří po celé léto modrofialové, růžové, lososové nebo bílé asymetrické, talířkovité květy.
Achimenes ? bouloň