Pisonie

Pisonie

Z asi 50 druhů pisonií je jako pokojová pěstována jen Pisonia umbellifera, která pochází z Austrálie a přilehlých ostrovů. Pěstuje se pouze v pestrolisté formě Variegata.
Pisonie


Dračinka

DračinkaDračinky (Cordyline) pocházejí hlavně z tropických a subtropických oblastí Austrálie, Nového Zélandu a jihovýchodní Asie.
Dračinka

Křídelnice

KřídelniceKřídelnice (Pteris) zahrnuje přibližně 280 druhů rostoucích v tropech a subtropech. Jsou to trsovitě rostoucí kapradiny s jednou nebo dvakrát zpeřenými listy, na špičkách často zkadeřenými, tmavohnědé kupky výtrusů vytvářejí souvislé linie na spodní straně listů.
Křídelnice

Coffea arabica ? kávovník

Coffea arabica ? kávovníkCoffea arabica pochází z Etiopie, ale nejdříve se tato rostlina pěstovala v arabském Jemenu. Později Holanďané propašovali klíčivá zrna do nizozemské Indie a pak do Jižní Ameriky, kde je dnes největší produkce kávy.
Coffea arabica ? kávovník


Neoregélie

NeoregélieNeoregelie jsou rozšířeny v Jižní Americe. Obvykle visí na stromech, které rostou v teplém a vlhkém prostředí. Přesto v suchém ovzduší bytu vydrží kvést přibližně půl roku, než jejich hlavní růžice odumře. Jakmile již rostlina jednou kvetla, hyne.
Neoregélie

Pedilanthus tithymaloides

Pedilanthus tithymaloidesPedilanthus tithymaloides pochází z Mexika. Dorůstá výšky do 1,5 m. Listy jsou stálezelené. Stonek roste u každého listu v lomeném směru, je tedy výrazně klikatý. Proto rostlina dostala přezdívku ,ďáblova páteř´. Při poranění roní jedovaté mléko.
Pedilanthus tithymaloides

Myrmecodia echinata

Myrmecodia echinataMyrmecodia echinata pochází z jihovýchodní Asie a Oceánie. V prvních měsících života vytváří nápadný hrbolatý kaudex, jehož povrch je pokrytý zašpičatělými, svisle uspořádanými bradavicemi.
Myrmecodia echinata