Ceropégie (Svícník)

Ceropégie (Svícník)

Ceropégie (Ceropegia woodii) je sukulentní druh z Afriky s niťovitě tenkými výhony, které převisají a nesou stříbřitě mramorované, zespodu načervenalé, dužnaté listy srdčitého tvaru. Květy vyrůstají jednotlivě jako malé fialové svíčky. S přibývajícím stářím vytváří rostlina malé hlízy.
Ceropégie (Svícník)


Tlustoklasec žlutý

Tlustoklasec žlutýTlustoklasec žlutý (Pachystachys lutea) pochází z Peru, patří do čeledi Acanthaceae ? paznehtníkovité a rod této rostliny zahrnuje asi 10 druhů.
Tlustoklasec žlutý

Pandán

PandánPandán (Pandanus veitchii) ve své domovině roste jako strom, v bytě dorůstá až 2 m. Roste velice rychle, proto potřebuje dostatek místa jak do výšky, tak do šířky.
Pandán

Anigozanthos ? klokaní tlapka

Anigozanthos ? klokaní tlapkaAnigozanthos pochází ze suchých a písčitých stepí západní a jihozápadní Austrálie. Název je odvozen z řeckých slov anises (nepravidelný) a anthos (květ) a vznikl na základě různé velikosti květů na téže rostlině.
Anigozanthos ? klokaní tlapka


Chamedorea (horská palma)

Chamedorea (horská palma)Okrasná horská palma (Chamaedorea elegans), má pevný, hustě kroužkovaný kmínek, který dosahuje maximálně 2 m a svěže zelené, obloukovitě sehnuté zpeřené listy.
Chamedorea (horská palma)

Tolmiea

TolmieaTolmiea (Tolmiea menziesii) pochází ze západního pobřeží Severní Ameriky a je botanickou kuriozitou, protože je živorodá, v prohlubni srdčitých, chlupatých listů se vytváří pupeny, z nichž vyrůstají malé rostliny a jakmile se list skloní k zemi, vyrůstají jim i kořínky.
Tolmiea

Skřípina něžná (dívčí vlas)

Skřípina něžná (dívčí vlas)Skřípina (Scirpus cernuus) patří k šáchorovitým rostlinám. Pochází z Indie. V domovině vytváří asi 20 cm vysoké trsy tenkých stonků v otevřené krajině a roste vzpřímeně. Ve stínu jsou stonky delší, měkké a obloukovitě se ohýbají.
Skřípina něžná (dívčí vlas)