Cykas

Cykas

Cykas (Cycas revoluta) je velmi atraktivní. Patří k nejstarší žijícím rostlinám na Zemi a ačkoliv vypadá podobně jako palmy má s nimi společný pouze vzhled.
Cykas


Nolina

NolinaNolina (Beaucarnea recurvata) ve své domovině dorůstá výšky okolo 9 metrů. Jedná se o nenáročnou dlouhověkou pokojovou rostlinu. Do našich domovů se dostala z pustých oblastí jihovýchodního Mexika.
Nolina

Azalka ? Pěnišník

Azalka ? PěnišníkAzalka (Rhododendron simsii) patří do rodu Rododendron, má dřevitý stonek se záplavou lesklých lístků. Listy má poměrně malé, oválné, tuhé a stále sytě zelené. Květy má velké v nejrůznějších barvách růžové, bílé, červené, fialové. Některé květy jsou i dvojbarevné anebo se zvlněným okrajem.
Azalka ? Pěnišník

Kaladium, užovník

Kaladium, užovníkKaladiumy (Caladium) jsou v květinářstvích prodávaná většinou jako kříženci. Obzvláště krásné a barevně bohaté jsou listy kopinatého tvaru, které jsou umístěny na pevných holých řapících. Kultivary mají sněhobíle, růžově nebo červeně skvrnité listy. Listy někdy dosahují obrovských rozměrů, jsou až 30 cm dlouhé a 15 až 17 cm široké.
Kaladium, užovník


Cinerárie zahradní

Cinerárie zahradníCinerárie zahradní (Cineraria cruenta) pochází z Kanárských ostrovů. K dostání jsou dnes ovšem jen vyšlechtěné kulturní rostliny.
Cinerárie zahradní

Alamanda počistivá

Alamanda počistiváAlamanda počistivá (Allamanda cathartica) pochází z Jižní Ameriky, nejčastěji Brazílie. Během krátké doby vytvoří výhony dlouhé i několik metrů. Postupně na nich vykvétají podle kultivaru 8 až 12 cm dlouhé zářivě žluté trubkovité květy.
Alamanda počistivá

Browalie

BrowalieBrowalie (Browallia) je 30 až 50 cm vysoký polokeř s tmavozelenými listy pocházející z Kolumbie. Patří mezi trvalky, ale můžeme ji pěstovat i jako rostlinu hrnkovou. Pro tento účel se nejvíce hodí Browalia Speciosa.
Browalie