Phalaenopsis  ?  můrovec

Phalaenopsis ? můrovec

Phalaenopsis má domovinu v Indi, jihovýchodní Asii, Indonésii, na Filipínách a v severní Austrálii. Vyznačuje se širokou barevnou škálou, trvanlivostí květů (několik měsíců). Je velmi vhodná pro pěstitele začátečníky.
Phalaenopsis ? můrovec


Žumen

ŽumenŽumen (Cissus) je popínavá rostlina, která se používá k vytvoření zelených sloupů. Také je dobře použitelná v závěsných nádobách. Je to plazící se liána, původem z Austrálie, blízká příbuzná hroznového vína. Patří mezi odolné a nenáročné rostliny.
Žumen

Aloe

AloePatří mezi jeden z nejznámějších sukulentů a existuje na 250 jeho druhů. Pochází z jižní a severovýchodní Afriky. Má mnoho tvarů a velikostí, vytváří růžici zelených dužnatých listů, které rostou většinou bez stonku. Stonek tvoří např. Aloe arborescens a Aloe ferox, které však nejsou vhodné pro malé prostory.
Aloe

Alokázie

AlokázieAlokázie (Alocasia) je nesmírně dekorativní rostlina, jejíž hlavní ozdobou jsou listy. Z hlízovitých oddenků vyrůstají na dlouhých stoncích obrovské šípovité listy. Mají kovově zelený nádech a zvláštní půvab jim dodává světlá žilnatina. Spodní strana listů má purpurový nádech. Okraje listů mohou být hladké nebo zvlněné podle odrůdy.
Alokázie


Dipladénie

DipladénieDipladénie (Dipladenia) je popínavou, bohatě a krásně kvetoucí rostlinou. Kvete purpurovými, tmavorůžovými nebo bílými květy, které se objevují po celé léto na tenkých větévkách. Pochází původně z tropické části Ameriky.
Dipladénie

Stínovka

StínovkaStínovka (Polyscias) prozrazuje již svým jménem, že je stínomilnou rostlinou (řecky poly znamená mnoho, scias = stín). Je to stromkovitá rostlina s velmi působivým vzhledem.
Stínovka

Prvosenka ? primulka

Prvosenka ? primulkaPrvosenka, (jinak též primulka) patří do čeledi prvosenkovitých a známe jich asi 500 druhů. Jen několik z nich lze pěstovat v domácích podmínkách a z nich ještě část nelze pěstovat dlouhodobě.
Prvosenka ? primulka