Medinila (Tupoušek)

Medinila (Tupoušek)

Medinila (Medinilla magnifica) původem z filipínských tropických lesů, je nápadný keř s velkými kožovitými listy. Převisající květenství z růžových květů a nápadných listenů vykvétají od časného jara do léta. Medinilla je květina velice náročná na pěstování.
Medinila (Tupoušek)


Tenura (Tchýnin jazyk)

Tenura (Tchýnin jazyk)Tenura (Sansevieria trifasciata) pochází ze západní Afriky. Dodnes se těší oblibě, což jistě souvisí s její pověstnou houževnatostí. Od této vlastnosti je také asi odvozeno lidové pojmenování ?tchýnin jazyk?.
Tenura (Tchýnin jazyk)

Šáchor

ŠáchorDruhy rodu šáchor (Cyperus) osídlují bažiny a pobřežní zóny ve všech tropických subtropických oblastech, milují tedy vodu a to i při pěstování v bytech. Charakteristickým znakem šáchorů jsou deštníkovitě nahlučené listy na koncích stonků.
Šáchor

Reo mnohobarevné

Reo mnohobarevnéNekvetoucí Reo (Rhoeo spathacea) připomíná dračinec nebo bromélii. Jakmile se ale v červnu nebo v červenci objeví malé květy, je hned jasné, že se jedná o rostlinu jinou.
Reo mnohobarevné


Puškvorec trávolistý

Puškvorec trávolistýPuškvorec trávolistý (Acorus gramineus) vzhledem připomíná trs trávy, což můžeme vytušit už z jeho druhového jména. Latinské gramineus totiž znamená trávovitý, trávě podobný.
Puškvorec trávolistý

Leptospermum (balmín, pacifická myrta)

Leptospermum (balmín, pacifická myrta)Pacifická myrta (Leptospermum scoparium) pochází z Nového Zélandu a jihovýchodní Austrálie. Prodává se jako keříčkovitá hrnková rostlina nebo ve větších nádobách na vyholeném kmínku.
Leptospermum (balmín, pacifická myrta)

Kokosevec Weddelův

Kokosevec WeddelůvKokosevec Weddelův (Microcoelum weddelianum) je jednou z nejčastěji kupovaných palem pro bytové interiéry. Nejlépe se jí daří v zimních zahradách. Nebývá vyšší než 2 m.
Kokosevec Weddelův