Olověnec ouškatý ? Mlékosed

Olověnec ouškatý ? Mlékosed

Mlékosed (Plumbago auriculata) pochází z Jižní Afriky. Do Evropy byl přivezen na začátku 19. století. Je to keřovitá rostlina, jejíž plazivé stonky je nejlépe vyvazovat kolem drátěných nebo bambusových obručí nebo rámu, zastrčeném do zeminy. Je možné jej také pěstovat jako převislou rostlinu. Květy mají bledě modrou barvu.
Olověnec ouškatý ? Mlékosed


Syngónium

SyngóniumSyngónium (Syngonium podophyllum) pochází z jižní a střední Ameriky a je rozšířeno po celém tropickém pásmu. Vyznačuje se tvarovou proměnlivosí listů v průběhu stárnutí. Mladé listy jsou šípovité a mají vzpřímené řapíky.
Syngónium

Afelandra

AfelandraAfelandra (Aphelandra squarrosa) je po celý rok ozdobná svými velkými listy s výrazně světlými žebry. Má atraktivní žluté květenství a listy s krásnou kresbou. Květenství vykvétají na vrcholech výhonů.
Afelandra

Helxine

HelxineHelxine (Soleirolia soleirolii) je ve své domovině na ostrovech Korsika a Sardinie používána zahradníky jako tráva. Roste zde tak bujně, že ji najdeme snad na každé skále nebo ve spárách mezi dlaždicemi. Je to však rostlina dekorativní i v květináčích a vhodná do závěsných nádob.
Helxine


Aspidistra ? Kořenokvětka

Aspidistra ? KořenokvětkaAspidistra (Aspidistra elatior) pochází z Číny. Je to odolná a skromná rostlina, která vzdoruje znečistěnému vzduchu, avšak silnějším slunečním zářením se snadno popálí. Dorůstá výšky asi jednoho metru a rozrůstá se povrchovými oddenky.
Aspidistra ? Kořenokvětka

Echevérie ? Dužnatka

Echevérie ? DužnatkaEchevérie (Echeveria) pochází ze střední Ameriky a z jihu Severní Ameriky. Díky podobnosti s našimi netřesky se jí říká mexický netřesk. Patří do čeledi tlusticovitých Crassulaceae. Rod Echeveria zahrnuje na 150 nejrůznějších druhů, které se liší jak tvarem, zbarvením sukulentních listů, tak i možnými květy.
Echevérie ? Dužnatka

Pachira

PachiraVe své domovině (tropy Jižní Ameriky) roste pachira jako malý stromek s širokou korunou. V pokojových podmínkách je jeho růst pomalejší, přesto dorůstá 2 až 3 m s průměrem koruny kolem 1,5 m.
Pachira